Hogyan győzd le az 5 leggyakoribb nyelvtanulási problémát?


1. Hogyan szólalj meg magabiztosan?

A beszéd kulcsa a sok és jó minőségű input és a megfelelő mennyiségű gyakorlás.

1. Azaz sokat kell a nyelvi szintednek megfelelő anyanyelvűek által elmondott, helyes szövegeket hallgatni. Ez az, amit otthon vagy utazás közben megtehetsz.

2. Használatba kell tenni azt, amit otthon vagy a nyelvórán tanulsz. Azaz beszélni kell ANGOLUL! Ehhez kell egy elfogadó, angolul szocializálódott társaság, ahol életszerű kommunikációban lehet részed. Ahol nem bűn hibázni, és ahol óráról órára magabiztosabb leszel.  

 


 
2. Szókincsfejlesztés hatékonyan?

Aki egy kicsit is ismer tudja, hogy a szómagolást unalmas és felesleges tevékenységnek tartom. A szókincset úgy érdemes fejleszteni, mint ahogyan a kisgyermek teszi az anyanyelvének tanulásakor. Szituációban, valós élethelyzetben üzeneteket, azaz kifejezéseket tanul, nem elszeparált szavakat.

Szómagolás helyett sokkal hasznosabb, ha egy összefüggő szövegben (pl. egy történet) lévő új kifejezéseket úgy tanulod, hogy elmondod a szöveget többször egymás után a saját szavaiddal, használva az új kifejezéseket. Ehhez szükség van egy olyan tanulási környezetre, ahol ugyanazt a szöveget, többször el tudod mondani különböző embereknek. Tulajdonképpen megtanítod a társadnak az adott témát. Pszichológiai vizsgálatok bizonyítják, hogy a 80%-t megjegyezzük annak, amit megtanítunk valakinek, míg csak 10%-t véssük be annak, amit elolvasunk.

Ezt kiróbálom! >>>

 


3. Mikor milyen nyelvtani szerkezetet használjak?

A nyelvtant a szókincshez hasonlóan szövegkörnyezetben érdemes tanulni, nem elemeire bontva, táblázatba foglalva. Az elemzés hasznos lehet az értés egy bizonyos szintjén, de a helyes használatot nagy részt nem a nyelvtani dogmák segítik.

Unalmas nyelvtani feladatok írogatása helyett alkalmazd a szókincsbővítésnél használt technikát. Dolgozz fel, majd mondj el emlékezetből egy történetet, szöveget, amelyben használod az adott struktúrát. Minél többször mondod el, annál nagyobb eséllyel tudod majd visszahívni.

Ezt kiróbálom! >>>

 


4. Hogyan aktiváljam passzív nyelvtudásomat?

A passzív nyelvtudás okai:

a.) kicsit berozsdásodott a nyelvtudásod mivel régen beszéltél angolul,

b.) bár most is tanulsz angolul, de az órán az angolról tanultok és keveset beszélitek a nyelvet. Azaz az óra nagy része magyarul folyik, vagy kevés az életszerű, angol nyelvű kommunikáció.

Beszélni csak beszélve lehet megtanulni. Nincs más mód! Találnod kell egy helyet, ahol rá vagy kényszerítve, hogy angolul szólalj meg.


5. Mit tegyek, ha kevés a pénzem vagy az időm?

Sajnos sem pénzt sem időt nem tudok neked adni, de mit szólnál egy olyan tanulási formához, ahol nem kell sok tízezret előre kifizetned. Ami rugalmas, bérletes rendszerben működik, tehát akkor jössz, amikor időd engedi a bérleted érvényességi idején belül.

 
 

 
Szeretnéd ingyen kipróbálni azt a tanulási formát, amely ötvözi a fenti előnyöket? Kattints az alábbi linkre:

Gyere és csatlakozz a Chatty Clubhoz! Próbáld ki ingyen!  

OktaTárs Nyelvstúdió - Gödöllő, Kandó K. u.2.   www.oktatars.hu   info@oktatars.hu 28/413-437
Globe-All Gate Kft.   RMK nyilv. szám: 13-0489-05  Intézmény-akkreditációs lajstromszám: AL-1944